Teacher Websites


6th Grade

 

                       Platinum Team                                     Green Team                                      Red Team 
                       Chris Reeves*                                         Stephannie Spurgeon*                       Jan Kerley*
                       Sydney Featherstone                               Sandor Turucz                                   Brooklyn Caulder
                       Jade Groves                                            Katherine Scott                                  Deborah Stence
                       Samantha Paty                                        Jennifer Cross                                    Matt Allison

                                                                               
        7th Grade
                                                       Blue Team                                                Gold Team
                                                       
Aaron Hargrove*                                       Melanie Carpenter*
                                                       Chris Bird                                                 Jamika Walker
                                                       Debbie Garrett                                          Tatum Morgan
                                                       Jesse  Miller                                              Beth Pullen
                                                        Erika Hill                                                 Neil Howard

                                                                                        8th Grade
                                                       Orange Team                                            Purple Team
                                                       Michael Feheley*                                       Evan Kelsey*
                                                       Emma Forney-Dillman                               Madisyn Bullard
                                                       Landry Smith                                              Kayla Johnson
                                                       Audrey Laurell                                           Thomas Humphrey
                                                       Reginald Adkins                                         Ron Osborne

Exceptional Education

Danielle Hooper                    Elizabeth Wilson
 Karla Mathis                                    Jean Pahl 

                      KJ Cothran                   

 
ESOL
Danielle Ambriz                  Rachel Donaldson            Jessica Moore


Related Arts

Rachel Glasco                       Jennifer Lambdin                            Melody Owens

           Israel Bobe                             Summer Garrison                    Blair Marthinsen                     Christopher Schobert
                             
                            Steve Clinton                       Brandon Jolley
                    Teresa Roberts                      

                       

Guidance

Eleanor Weaver                         Savannah Smith

 

Media Specialist

Steve Archer

 

Intervention Team

Amanda Frizzell       Anna Manley       Debbie Donohoo

All content © 2022 Hamilton County Schools. All rights reserved. | Privacy Notice | Website by School Messenger