Teacher Websites


6th Grade

 

                       Platinum Team                                     Green Team                                      Red Team 
                      Haley McBee*                                         Stephannie Spurgeon*                       Jan Kerley*
                      Gail Combs                                             Aaron Fowles                                    Debbie Donohoo
                      Chris Reeves                                           Katherine Scott                                  Alexia Gotway
                      Samantha Paty                                        Jennifer Cross                                    Matt Allison

                                                                               
        7th Grade
                                                       Blue Team                                                Gold Team
                                                       
Aaron Hargrove*                                       Portia Thompson*
                                                       Chris Bird                                                  McKenzie Byerly
                                                       Debbie Garrett                                           Melanie Carpenter
                                                       Jesse  Miller                                               Beth Pullen
                                                       Candace Robinson                                      Landry Smith

                                                                                        8th Grade
                                                       Orange Team                                            Purple Team
                                                       Michael Feheley*                                       Evan Kelsey*
                                                       Emma Forney-Dillman                               Jade Groves
                                                       Neal Howard                                              Kayla Johnson
                                                       Audrey Laurell                                           Thomas Humphrey
                                                       Jonathan Westcott                                       Ron Osborne

Exceptional Education

Danielle Hooper                    Elizabeth Wilson
 Karla Mathis                                    Jean Pahl 

                      KJ Cothran                   

 
ESOL
Danielle Ambriz                  Rachel Donaldson


Related Arts

Rachel Glasco                        Mary Fredrick                             Melody Owens

           Israel Bobe                             Summer Garrison                    Blair Marthinsen                     Christopher Schobert
                             
                            Steve Clinton                                                                            Brandon Jolley
                         

                       

Guidance

Kelly Owen                         Savannah Smith

 

Media Specialist

Steve Archer

 

Intervention Team

Amanda Frizzell                              Anna Manley

All content © 2021 Hamilton County Schools. All rights reserved. | Privacy Notice | Website by School Messenger